Kategorie

SZKOŁA PROMUJĄCA ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM

WĘCHADŁÓW CERTYFIKAT

W 2013 roku po raz pierwszy otrzymaliśmy miano SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM. Tytuł ten został nam przyznany przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. W pełni na to miano zasłużyliśmy, gdyż od lat podejmujemy działania promujące zdrowy styl życia. W naszej szkole odbywały się liczne konkursy związane z unikaniem nałogów, przygotowywano gazetki dotyczące ważnych  wydarzeń zdrowotnych. Ponadto odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami służby zdrowia oraz osobami, które na co dzień zajmują się promocją zdrowia: spotkania z ratownikiem medycznym, zajęcia z pielęgniarką, spotkania z dietetykiem oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Każdego roku obchodzimy również „Dzień Zdrowia”, który jest świetną okazją do zaprezentowania umiejętności kulinarnych naszych uczniów. W działaniach tych  nie zapomnieliśmy o lokalnej społeczności, szczególnie o kobietach, dla których zorganizowane zostały badania cytologiczne przeprowadzone przez personel medyczny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Po raz kolejny nasze starania zostały docenione, czego dowodem jest uzyskany certyfikat.